Prečítajte si rozhovor s inštruktorom Mariánom Koišom pre portál Aktuality.sk

 

Priaznivcom Autoškoly CooL dávame do pozornosti rozhovor, ktorý publikoval portál Aktuality.sk. Inštruktor a majiteľ Autoškoly CooL Marián Koiš v ňom hovorí o tom, ako na Slovensku funguje výcvik vodičov, čím sa líši vo väčších a menších mestách a aké majú záujemci očakávania od inštruktora. Rozhovor vyšiel vo februári 2017 s príznačným titulkom: “Žiaci chcú pokojných inštruktorov, ktorí nekričia“.

 

Keď som otváral svoju autoškolu, už som mal za sebou sociologický prieskum. Žiakom nezáleží na značke ani farbe auta, najdôležitejšia je osoba inštruktora. Mal by byť aktívny, nekričať, riešiť veci pre dobro žiaka, prejavovať oňho záujem a výučbu mu „ušiť na mieru“. Každý žiak je individuálny a vyžaduje si aj individuálny prístup,” hovorí Marián Koiš v rozhovore pre Aktuality.sk.

 

Mám pocit, že je to moje poslanie a veľa čerpám aj z predchádzajúcich pracovných skúseností. Dopravné nehody som vyšetroval 15 rokov. Spoznal som nebezpečné miesta pre vodičov a nehodové úseky, mal som jedinečnú možnosť poznať názor vinníka, poškodeného, znalca. Získané skúsenosti som sa snažil použiť vo výučbe a vo výcviku aj podľa toho namixovať témy jázd,” dodáva majiteľ Autoškoly CooL.

 

Celý rozhovor s Mariánom Koišom si môžete prečítať na spravodajskom webe Aktuality.sk.

Kliknite pre zobrazenie rozhovoru